Blog

Bizimle ilgili duyuru ve haberleri buradan takip edebilirsiniz.

Apple Yine Satın Aldı!
Apple, küçük teknoloji firmalarını satın almaya devam ediyor.
Apple Yine Satın Aldı!
Apple, makine öğrenimine yoğunlaşan Seattle tabanlı Turi firmasını satın almış durumda. Bu satın alımın da Apple ürünlerinin AI yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediği tahmin edilebilir. Cupertinolu firma her zaman olduğu gibi gizemini koruyarak, Recode’a satın alımı doğrulamak dışında herhangi bir detayı açıklamış değil. Görüşmeyi yapan sözcünün tüm sorulara cevabı ise basit bir açıklama ile verilmekteydi: “Apple zaman zaman daha küçük teknoloji firmalarını satın alıyor ve biz genellikle amacımızı veya planlarımızı tartışmıyoruz.” Ancak GeekWire’ın söylediğine göre Apple, bu daha küçük firmayı 200 milyon dolara satın aldı.
Apple’ın Turi ile planlarının ne olduğu halen belirgin değil ancak Bloomberg’in bir kaynağının söylediğine göre bu firmanın makine öğrenim teknolojisi, Siri’ye insanlarla etkileşime geçmek için yeni yollar sunabilir. Firmanın AI’yi pek çok şeyin yanı sıra yazacağınız kelimeleri tahmin etmek, şarkı ve uygulamalar önermek ve resimleri tanımak için de kullandığı düşünülürse, Apple’ın sesli asistanını geliştirmek için yapabileceği pek çok şey olduğu söylenebilir.
Bu kaynağın söylediğine göre satın alım, Apple’ın giderek büyüyen AI araştırmacıları topluluğu ile de iletişime geçmesine imkan tanıyacak. Üretimleri ve hedefleri hakkında sürekli olarak gizemli davranan teknoloji firmasının aksine Turi, üçüncü parti araştırmacılar ile daha iyi bir iletişime sahip ve hatta Temmuz ayında veri bilim adamları için bir makine öğrenimi konferansı bile düzenlemişti…
Kayıp İphone Kurnazlığı!
Siz kayıp iPhone’unuzu ararken, fazlasını kaybetmeyin.

Kayıp İphone Kurnazlığı!
Kimlik avcılığı için kullanılan yöntemler arasında, kullanıcıların Apple ID bilgilerini vermelerini sağlayan bazı etkileyici web tasarım unsurları da mevcut. Fakat Hackernoon’dan Joonas Kiminki tarafından ortaya çıkarılan yeni bir saldırı, bu gibi yöntemlerin aslında tahmin edebileceğimizin de çok ötesinde bir kurnazlıkta olduğunu gösteriyor.
iPhone’u, kiraladığı bir arabadan çalınan Kiminki makul olanı yapıp durumu; cihazı çevrimiçi olduğunda kendisine bildirilmesi için Find My Phone’a bildirmiş. Yaklaşık iki hafta sonra telefonunun bulunduğuna dair bir bildirim alan Kiminki’den onun nerede olduğunu öğrenmek için Apple ID bilgilerini girmesi istenmiş. Fakat tahmin edebileceğiniz gibi, bu bilgileri talep eden bir Apple sitesi yerine, oldukça ikna edici olan sahte bir siteymiş.
Kiminki’yi son anda kandırılmaktan kurtaran şey ise URL çubuğundaki tuhaf görünümlü adres olmuş. Sitenin kaynak kodunu araştıran Kiminki vereceği bilgilerin Nassau adında alakasız bir firmaya bağlı bir e-posta hesabına gönderileceğini fark etmiş.
Aşağıdaki ekran görüntülerindeki sayfalar başarılı ve ikna edici tasarımlarıyla Apple’a aitmiş gibi dursa da aslında her ikisi de sahte. Bunu fark etmenin tek etkili yolu ise URL’ler. Zira bu sayfalar resmi olarak Apple’a ait olsalardı URL’ler yeşil renkle vurgulanıp “Apple Inc.” ibaresi şeklinde görünecekti.
Korsanı, İşletim Sistemi Engellesin”
Hazırlanan bu raporda, Apple, Google ve Microsoft gibi devlere, işletim sistemleri konusunda ilginç bir öneri yer alıyor!
Korsanı, İşletim Sistemi Engellesin’
Uluslararası organize suçlar ve kara borsaya karşı küresel insiyatifin İsveç’te yayınladığı yeni bir raporda çevrimiçi korsanlığın, bu ülkede nasıl durdurulabileceğine dair birçok ilginç öneri yer alıyor.
Torrent sitelerini engellemek için ISP’lerden yararlanmak gibi geleneksel yöntemlerin yanında raporda ayrıca işletim sistemlerinin de indirmeleri önlemesi gibi daha sıradışı yöntemlere yer veriliyor.
Apple, Google ve Microsoft gibi firmalara atıfta bulunulan raporda bu firmaların işletim sistemlerinin masaüstü ve mobilde korsan içerikleri engellemeleri yönündeki önerilerden bahsediliyor.
Raporu oluşturan uzmanların, bu öneriler için Microsoft’un geçen yıl sunduğu yeni hizmet şartlarıyla firmanın kullanıcılarını sahte oyunlar oynamaktan alıkoyan hamlesinden ilham almış olabileceği belirtiliyor.

Microsoft, Apple’ın Tam Tersini Yaptı!
Microsoft, Anniversary Update ile birlikte, Apple’ın iOS 10’da yaptığı değişikliğin tam tersini yaptı!
Microsoft, Apple’ın Tam Tersini Yaptı!
Görünüşe göre Microsoft ve Apple, ateşli silah emojileri hakkında aynı fikre sahip değil. Apple’ın iOS 10’da tabanca emojisini su tabancasına çevirmesinin hemen ardından Microsoft, kendi oyuncak tabanca emojisini gerçek bir altıpatlar ile değiştirdi.
2 Ağustos tarihinde yayımlanan Windows Anniversary Update ile gelen bu yeni görsel, Microsoft’un bir blog yayını ile detaylandırdığı büyük bir emoji yeniden tasarlamasının bir parçası olarak karşımıza çıkmakta. Bundan önce firmanın bir silah için kullandığı görsel, tabancadan ziyade bir uzay oyuncağına benzemekteydi ancak yeni görsel, daha gerçekçi, gümüş renkli bir altıpatlar tabanca.
Bu değişimin sebebi sorulduğunda bir Microsoft sözcüsü, firmanın her görselinde küresel Unicode standardına uyum sağlamayı amaçladığını ve daha önceki görselin endüstri tasarımlarını veya tüketicinin beklentisini karşılamadığını söylemekteydi. Unicode Consortium ile beraber çalışarak görselleri tüketici ihtiyaçları ve geri bildirimleri yansıtan bir şekilde yenilemeye devam edeceklerini de sözüne ekleyen sözcü, dijital dünya genelinde düzenli ve kararlı bir sistemi desteklemeye devam edeceklerini belirtti.
Ancak bu, Microsoft’un büyük güncellemesi ile değiştirdiği tek şey değil. 1.700’den fazla yeni sembolü tanıtmasının yanı sıra yeni Windows emojileri, renkleri karıştırmanıza ve eşleştirmenize imkan tanıyarak daha çeşitli görsel aileleri oluşturmanıza imkan tanıyor.

Samsung’a Karşı Apple’a Büyük Destek!
Samsung ve Apple arasında uzun süredir yaşanan dava krizine, 100 kişilik sürpriz bir liste daha eklendi!
Samsung’a Karşı Apple’a Büyük Destek!
Apple ve Samsung arasında bundan yaklaşık 4 yıl kadar önce başlayan patent savaşı tüm şiddetiyle sürüyor. Daha önce tüm ayrıntılarıyla sizlere aktardığımız patent savaşı, şimdi de farklı bir boyutta ilerliyor.
Son olarak Samsung, 548 milyon Dolar ceza ödemeyi kabul etmiş, akabinde de temyize başvurmuştu. Bu hamle de karşılıksız kalmadı ve daha sonra Apple buna itirazda bulundu. Karşılıklı itirazların sürdüğü kavga, son olarak farklı bir noktaya geldi. Apple, 100 kişiden oluşan endüstri tasarım profesyonelinin desteğini almayı başardı.
En üst mahkemeye (Supreme Court) verilen belgelerde, moda ve tasarım dünyasının ünlü isimleri de yer alıyor. Aralarında Calvin Klein ve Alexender Wang’ın da bulunduğu bir grup tasarımcı, Samsung’un tasarım konusunda Apple’dan “esinlendiği” konusunda Apple’ın arkasında durdu. Samsung’un tasarım konusunda Apple’dan “esinlenmesinin” Apple’ın satışlarını olumsuz etkilediği konusunda birleşen bu isimlerin de davaya dahil olmasıyla şimdi bu kriz farklı bir boyuta taşınıyor ve daha da alevlenecek gibi görünüyor.
Bakalım bu harekete Samsung cephesinden nasıl cevap gelecek…

Apple Hacker’lara Para Dağıtıyor!
Apple’dan, kendisini veya ürünlerini hack’lemeyi başaran hacker’lara büyük bir müjde geldi!
Apple Hacker’lara Para Dağıtıyor!
Teknoloji devleri elinde bizler için çok önemli olan kişisel bilgileri tutuyor. Bunlar arasında sağlık bilgilerinden kişisel yazışma kayıtlarına, aile fotoğraflarından banka hesaplarına kadar pek çok bilgi mevcut. Tüm bu bilgileri saldırılara karşı korumak için zorlu güvenlik yöntemleri geliştiren teknoloji devleri, yine de çoğu zaman hacker’ların saldırılarından kaçamıyor. O nedenle güvenlik duvarlarını sürekli yükseltmek, yamamak ve hatta baştan inşa etmek zorundalar. Bu noktada da çeşitli yöntemler geliştiriyor ve faydayı bakış açılarını değiştirmekte buluyorlar.
Güvenlik duvarlarındaki açıkları bulmanın ve onarmanın yollarını aramak için beyaz şapkalı hacker’lardan yardım isteyen teknoloji devleri, dönem dönem bu konuda yarışma düzenliyor ve açık bulan hacker’lara ödüller veriyorlar. Apple ise bu konuya hep mesafeli durmuş ve daha önce bu tür bir programa katılmamıştı. Ancak bu tabusunu eylül ayında yıkıyor.
Eylül ayında “bug bounty” programını başlatacağını müjdeleyen Apple, kendilerini hack’lemeyi başaran hacker’lara 200 bin dolara kadar çıkan ödüller dağıtacak. Peki, ödüllerin karşılığında Apple’ın bekledikleri neler? Liste şöyle:
Secure Boot Firmware bileşenlerinin içindeki güvenlik açıkları: 200 bin Dolar’a kadar,
Secure Enclave’de yer alan gizli materyallerin çıkarılmasına izin verebilecek güvenlik açıkları: 100 bin Dolar’a kadar,
Kernel ayrıcalığıyla rastgele veya kötü amaçlı kodun bulunması: 50 bin Dolar’a kadar,
iCloud hesap bilgilerine erişim: 50 bin Dolar’a kadar,
Sandbox dışındaki kullanıcı verisine, Sandbox sürecinden erişim için: 25 bin Dolar’a kadar.
Apple, Yeni Rekorunu İlan Etti!
Apple CEO’su Tim Cook; Apple’ın kırdığı yeni bir rekoru, ayrıntılarından çok bahsetmese de işte böyle duyurdu!
Apple, Yeni Rekorunu İlan Etti!
Apple CEO’su Tim Cook, firmanın mobil uygulama mağazası App Store’un Temmuz ayında rekor kırdığını duyurdu. Fenomen oyun Pokemon Go’nun bu rekorda nasıl bir etkisi olduğu bilinmez ama, Cook geçtiğimiz gün paylaştığı bir tweet’te Temmuz ayının App Store tarihindeki en iyi ay olduğunu açıkladı.
Cook tarafından paylaşılan daha sonraki tweet’te de App Store’un 2008’de açıldığı tarihten beri geliştiricilerin bu dijital pazardan 50 milyar doları aşkın bir gelir elde ettikleri belirtildi.
Temmuz ayının bu rekoru nasıl kırdığına dair ayrıntılı bir açıklama yapılmasa da, bunda Pokemon Go’nun iOS uygulamasının önemli bir rol oynadığını tahmin etmek zor değil. Zira Nintendo ve Niantic ortak yapımı olan uygulama 6 Temmuz’da yayınlandığı tarihten beri şimdiye kadar en çok ilgi gören uygulama olmayı başardı.

Apple, Enerji Sektörüne Girdi
ABD’li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonunun (FERC) yaptığı açıklamada, Apple’ın alt kuruluşu olan Apple Energy’nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için yaptığı başvurunun onaylandığı belirtildi.
Apple, Enerji Sektörüne Girdi
ABD’li Federal Enerji Düzenleyici Komisyonunun (FERC) yaptığı açıklamada, Apple’ın alt kuruluşu olan Apple Energy’nin elektrik iletimi gerçekleştirmek için yaptığı başvurunun onaylandığı belirtildi.
Açıklamada, Apple Energy’nin başvurusunun, komisyonun piyasa tabanlı fiyat oran koşullarına uyduğu ifade edilerek, şirketin yarından itibaren elektrik iletimine başlayabileceği bildirildi.
Apple Energy, geçen yıl Kaliforniya’nın San Francisco şehrinde 130 megavatlık bir güneş enerjisi santraline 850 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Şirketin ayrıca Nevada eyaletinde bulunan Nevada Power Company adlı firmada 19,9 megavatlık, Arizona eyaletindeki Salt River Project’de 50 megavatlık, California Bağımsız Sistem Operatörün’de de 130 megavatlık elektrik üretim kapasitesi hakkı bulunuyor.
FERC’in elektrik üretim izni, Apple Energy’nin söz konusu santrallerden elektrik iletimine izin veriyor.
Apple, güneş enerjisinden ürettiği elektriği kendi ofislerinin, data merkezlerinin ve altyapısının enerji ihtiyacını karşılamak için kullanıyor.
Uzmanlar, Apple’ın Amerikalı tüketicilere elektrik satabilmesi için daha büyük yatırımlara gereksinimi olduğuna dikkati çekerken, FERC onayı sayesinde, Apple’ın kendi üretip kullanmadığı elektriği yerel dağıtım şirketlerine pazarlayabileceğini belirtiyor.
İos 9.3.4 Güncellemesi Yayınlandı | İndirin
Apple dün akşam sessiz sedasız yeni güncellemesi iOS 9.3.4 sürümünü yayınladı.
İos 9.3.4 Güncellemesi Yayınlandı | İndirin
Apple dün akşam sessiz sedasız yeni güncellemesi iOS 9.3.4 sürümünü yayınladı. Daha çok güvenlik açıkları üzerine çıkarılan bu güncellemenin yüklenmesi Apple’ca tavsiye ediliyor; zira irili ufaklı pek çok güvenlik açığı bu sürümle kapatılmış durumda.
iOS 9.3.4 GÜNCELLEMESİNİ YÜKLEYEBİLECEK APPLE CİHAZLARI LİSTESİ
iOS 9.3.4 güncellemesi; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 model cihazlara yüklenebiliyor.
iOS 9.3.4 güncellemesini Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden veya iPhone/iPad’i iTunes’a bağlayıp güncellemeleri denetele seçeneğini kullanarak yükleyebilirsiniz.

Apple, iOS 9.3.4 sürümünü yayınladı. iOS 9.3.4 Güncellemesi Neler Sunuyor?
Apple, bir taraftan yeni işletim sistemi iOS 10 için beta sürecine devam ederken, diğer taraftan iOS 9.3.3 için beta sürümlerini yayınlamaya devam ediyor. Ancak Apple, bugün kullanıcılarına bir sürpriz yaparak doğrudan iOS 9.3.4 sürümünü yayınlandı. Doğrudan diyoruz çünkü, iOS 9.3.4 için diğer iOS güncellemelerinden farklı olarak herhangi bir beta sürümü yayınlanmadı.
iOS 9.3.4 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler Neler?
Apple için nadir bir durum olan bu güncellemenin açıklamasında, iPhone ve iPad için önemli bir güvenlik güncelleştirmesi sağlandığı belirtiyor.
OS 9.3.4 ile gelen herhangi bir yenilik bulunmuyor. Apple, tüm yeniliklerini yeni işletim sistemi iOS 10 ile birlikte kullanıcılara sunacak.

iOS 9.3.4 güncellemesini alan modeller
iOS 9.3.4 güncellemesi; iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 alıyor.
iOS 9.3.4 Nasıl Yüklenir?
iOS 9.3.4 güncellemesini Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden veya iPhone/iPad’i iTunes’a bağlayıp güncellemeleri denetele seçeneğini kullanarak yükleyebilirsiniz.

Apple, iOS 9.3.4 Güncellemesini Yayınlandı!

Apple, Beta’ya “Tamam” Dedi!
Apple Music’ın Android sürümü, uzun süren beta sürecinden nihayet çıktı ve artık yeni özelliklere de sahip!
Apple, Beta’ya ‘Tamam’ Dedi!
Popüler müzik oynatma platformlarından Apple Music’in Android sürümü geçtiğimiz 10 aydır Beta olarak mevcuttu. Bu durum nihayet uygulamanın Google Play Store’da sunulan 1.0 güncellemesiyle değişiyor.
Bu en son sürüm bazı hataları düzeltip çeşitli yenilikleri de beraberinde getirse de, kullanıcılar yine de Apple Music bir Android tablette kullanamayacaklar.
Uygulama ilk olarak aslında iOS sürümünün aynısı olarak tasarlansa da, Cupertinolu firma zaman içerisinde Android donanımların avantajlarından yararlanmak adına yeni özellikler de ekledi. Örneğin bu yılın başlarında uygulamanın Android sürümü bir ana ekran widget’ı ve çevrimdışı müzikleri SD karta saklama özelliği kazanmıştı.
Apple Music’in özel bir ekolayzer da kazandırdığı Android uygulamasının yeni sürümü, halihazırda Google Play’den indirilebilir.

Apple’ın Tuhaf İphone Müşterileri!
Apple mağazalarının üç eski çalışanı, karşılaştıkları en tuhaf, komik ve biraz da “kurnaz” iPhone müşterileri anlattı!
Apple’ın Tuhaf İphone Müşterileri!
Bir markayı güvenilir yapan en önemli unsurların başında sunduğu müşteri hizmetleri kalitesi de yer alıyor. Bir ürün ne kadar başarılı olsa da herhangi bir sorunla karşılaştığınızda muhattap olduğunuz müşteri hizmetleri firmanın imajını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Fakat elbette her zaman müşteri hizmetlerini suçlamak da yersiz. Zira bazen “kurnaz” müşteriler tuhaf yollara başvurup çalışanları kandırma yoluna da gidebiliyor.
Üç eski Apple mağazası çalışanının Thrillist’e anlattığı şeyler bu duruma çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Eski çalışanlardan birinin anlattığı anı oldukça ilginç: “Bir seferinde bir iPhone’a sıvı teması nedeniyle verilen hasarın, uzaylılar tarafından kaçırıldığında bir tür E.T. sıvısı yüzünden olduğunu iddia eden bir müşteriyle karşılaştım.”
Bir diğer eski çalışan ise artık iyice tanınmaz hale gelmiş bir iPhone’u kendilerine getiren bir adamdan bahsediyor: “Bize bunun doğru çalışmadığını ve bu yüzden cihazı evinin arkasına götürüp bir tüfekle vurduğunu çünkü burasına kadar geldiğini anlattı.”
Son öykü ise yine arızalı bir iPhone’la ilgili: “Müşteri cihazı kullanarak bir telefon görüşmesi yaptığını anlattı. Fakat daha sonra telefon aniden ısınmaya ve elini yakmaya başlamış, dolayısıyla onu yere fırlatmış ve cihaz da ateş alarak yanmış.” Ancak bahsi geçen telefon çiziklerle doluymuş ve herhangi bir yanma izi de bulunmuyormuş.
Apple bu üç eski çalışanının tuhaf ve eğlenceli müşteri hikayeleriyle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Çalışanlar ise birkaç yılın ardından müşterilerden sürekli aynı şeyler hakkında şikayet almanın ne kadar sıkıcı olduğu konusunda hemfikir.
İphone 6’dan Yeni Patlama Haberi!
Bisikletten düştükten sonra arka cebindeki iPhone 6 patladı, sonra bakın ne oldu.
İphone 6’dan Yeni Patlama Haberi!
Uzun zamandır patlayan bir iPhone haberi yapmamıştık, ancak anlaşılan patlamalar dinmemiş. Avustralya’nın Sydney kentinde yaşayan, 36 yaşında ve yönetim danışmanı olarak çalışan Gareth Clear ise bu patlamayı “derinden” hissetmiş.
Geçtiğimiz pazar günü bisikletiyle gezintiye çıkan Clear, kullandığı iPhone 6’yı arka cebine yerleştirmiş. Gezi sırasında bir kaza yaşayan Clear, bisikletinden düşmüş ve sanılan o ki düşmenin şiddeti iPhone 6’nın patlamasına sebep olmuş. Bir anda arka cebi alev alan Clear, her ne kadar hemen telefondan kurtulmaya çalışsa da, derisinde 3’üncü derece yanığa sebep olmasını engelleyememiş.
Olayın ardından hastaneye kaldırılan Clear, yaşadığı olayla ilgili Apple ile konuştuğunu belirtirken, Apple’dan bu konunun araştırılmasını istediğini ve benzer olayların yaşanmaması için insanların da bilgilendirilmesi gerektiğini söylemiş. Apple’dan ise şimdilik ses yok.

Apple Watch 2 Geliyor!
Apple’ın ikinci nesil akıllı saat modeli, ilk Apple Watch’tan daha ince bir gövdeye sahip olabilir.
Apple Watch 2 Geliyor!
Apple’ın ikinci nesil akıllı saat modeli, ilk Apple Watch’tan daha ince bir gövdeye sahip olabilir. Digitimes’da yer alan rapora göre Apple’ın ekran tedarikçisi TPK Holdings, Cupertinolu firmanın yeni Apple Watch modelinde cam-üzeri-cam bir panel yerine “One Glass Solution” (OGS) adı verilen bir konsept uygulayacağını iddia ediyor.
Geleneksel dokunmatik ekranlarda kullanılan bir konsept olan cam-üzeri-cam teknolojisi ekrandaki bileşenleri iki cam katman arasına yerleştiriyor.
OGS ekran sayesinde ise Apple Watch 2’nin daha ince bir ekrana ya da daha büyük bir batarya için daha geniş bir alana sahip olması mümkün. Söz konusu gelişme ayrıca daha önce de duyduğumuz Apple Watch 2’nin bir önceki modele göre yüzde 40 daha ince olacağı söylentileriyle de uyuşuyor.

İphone ile İdman Vakti
iPhone, iPad veya Apple Watch’unuzdan kullanabileceğiniz uygulamalarla bir olimpiyat sporcusu gibi antrenman yapabilirsiniz.
İphone ile İdman Vakti
Sporla uğraşıyor ve yararlı uygulamalar arıyorsanız bu haber tam size göre. Özellikle iPhone, iPad ve Apple Watch kullanıyorsanız, birkaç uygulamayla adeta bir olimpiyat sporcusu gibi antrenman yapabilir ve zinde kalabilirsiniz.
ClassPass – Tek başınıza spor yapmaktan sıkıldıysanız, Class Pass tam size göre. Sayısız dersi keşfedin ve sonraki antrenmanınız için bir dokunuşla rezervasyon yapın.
Komoot – Bu yazı dışarıda geçirin. Komoot, ne kadar uzaklaştığınızı ve ne kadar yolunuz kaldığını her zaman bilmeniz için offline haritalar, sokak sokak sesli yol tarifi ve sürekli ilerleme durumu güncellemeleri sunar. Tırmanış, bisiklet rotaları ve dağ bisikleti yollarına ilişkin önerilerde bulunabilir ve en iyi maceralarınızı paylaşabilirsiniz. Apple Watch ekranınızdan da gideceğiniz yön ve kat ettiğiniz mesafeyi takip edebilirsiniz.
Record by UA – iPhone ve Apple Watch’unuzdan kullanabileceğiniz Record by Under Armour sayesinde bir Olimpiyat sporcusu gibi antrenman yapın. Uygulama, fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uyku, fitness, aktivite ve beslenme durumunuzu takip eder.
Noom Healthy Weight Loss Coach – Olimpiyat sporcularından ilham alıyor fakat günlük motivasyona mı ihtiyaç duyuyorsunuz? O zaman Noom’dan bir fitness koçuna ihtiyacınız var. Koçunuz, ilerleme durumunuzu uygulamada takip ederek hedeflerinize ulaşmanız için basit görevler verir.
Strava – Olimpiyatlarda Altın Madalya kazanmanın hayalini mi kuruyorsunuz? Arkadaşlarınızla yarışarak ve kendi rekorlarınızı kırmaya çalışarak Strava’nın puan cetvellerinde üst sıralara yükselin. Strava, koşularınızı ve bisiklet turlarınızı GPS aracılığıyla takip eder, gerçek zamanlı istatistiklerinizi görüntülemenizi ve ilerleme durumunuzu sosyal medyada paylaşabilmenizi sağlar.
Sweat with Kayla – Bu yaz spor salonuna gitmeden biraz ter atmak mı istiyorsunuz? O zaman dünyaca ünlü kişisel antrenör Kayla Itsines’in geliştirdiği Sweat with Kayla uygulamasıyla minimum ekipmanla, hatta ekipmansız 28 dakikalık hızlı antrenmanlarla idealinizdeki bikini vücuduna ulaşın.
Freeletics – Her yerde yapabileceğiniz vücut ağırlığı egzersizlerine odaklanın.
YogaGlo – Harika bir yoga uygulamasıdır. Koşu, bisiklete binme, çapraz antrenman, dövüş sanatları, golf ve benzeri sporları tamamlayan özel dersler de içerir.
Eski Kulaklıklar Yeni İphone’a Böyle Bağlanacak
Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 7’de 3.5 mm’lik kulaklık girişini kaldıracağına dair söylentiler uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyor.
Eski Kulaklıklar Yeni İphone’a Böyle Bağlanacak
Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone 7’de 3.5 mm’lik kulaklık girişini kaldıracağına dair söylentiler uzun bir süredir ortalıkta dolaşıyor.
Bu durum elbette mevcut kulaklarının işlevsiz kalacağını düşünen kullanıcıları da endişelendiriyor. Fakat Mashable’da yayınlanan video bu korkuların yersiz olduğuna işaret ediyor. Zira 3.5 mm’lik kulaklık jakı ve Lightning girişi arasında kullanılacakbir aparat, kullanıcıların yine kulaklıklarından faydalanmalarını sağlayabilir.
Söz konusu adaptör görünüş açısından Apple’ın tasarım çizgisine oldukça yakın olsa da bunun resmi bir ürün olduğuna dair açıklama yapılmış değil. Diğer yandan Apple’ın 3.5 mm’lik kulaklık girişinden kurtulacağına dair söylentilerin de henüz kesinlik kazanmadığını hatırlatalım.

Olimpiyatlar İçin İphone ve Apple Watch’tan Antrenman Yapın!
5 Ağustos Cuma günü 19: 00’da açılış töreni gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunları Rio 2016, milyonlarca kişiyi de ekran başına kilitleyecek dev bir turnuva. Ancak kullanıcıların olimpiyatları pasif olarak izleme olanağı dışında, bazı uygulamalar sayesinde hem Apple Watch hem de iPhone veya iPad üzerinden indirebilecekleri uygulamalar ile antrenman yapması mümkün.Şimdi isterseniz o uygulamalara ve ne işe yaradıklarına göz atalım: ClassPass- Tek başınıza spor yapmaktan sıkıldıysanız, Class Pass tam size göre. Sayısız dersi keşfedin ve sonraki antrenmanınız için bir dokunuşla rezervasyon yapın.
Olimpiyatlar İçin İphone ve Apple Watch’tan Antrenman Yapın!
5 Ağustos Cuma günü 19: 00’da açılış töreni gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunları Rio 2016, milyonlarca kişiyi de ekran başına kilitleyecek dev bir turnuva. Ancak kullanıcıların olimpiyatları pasif olarak izleme olanağı dışında, bazı uygulamalar sayesinde hem Apple Watch hem de iPhone veya iPad üzerinden indirebilecekleri uygulamalar ile antrenman yapması mümkün.
Şimdi isterseniz o uygulamalara ve ne işe yaradıklarına göz atalım:
ClassPass- Tek başınıza spor yapmaktan sıkıldıysanız, Class Pass tam size göre. Sayısız dersi keşfedin ve sonraki antrenmanınız için bir dokunuşla rezervasyon yapın.
Komoot- Bu yazı dışarıda geçirin. Komoot, ne kadar uzaklaştığınızı ve ne kadar yolunuz kaldığını her zaman bilmeniz için offline haritalar, sokak sokak sesli yol tarifi ve sürekli ilerleme durumu güncellemeleri sunar. Tırmanış, bisiklet rotaları ve dağ bisikleti yollarına ilişkin önerilerde bulunabilir ve en iyi maceralarınızı paylaşabilirsiniz. Apple Watch ekranınızdan da gideceğiniz yön ve katettiğiniz mesafeyi takip edebilirsiniz.
Record by UA- iPhone ve Apple Watch’unuzdan kullanabileceğiniz Record by Under Armour sayesinde bir Olimpiyat sporcusu gibi antrenman yapın. Uygulama, fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uyku, fitness, aktivite ve beslenme durumunuzu takip eder.
Noom Healthy Weight Loss Coach- Olimpiyat sporcularından ilham alıyor fakat günlük motivasyona mı ihtiyaç duyuyorsunuz? O zaman Noom’dan bir fitness koçuna ihtiyacınız var. Koçunuz, ilerleme durumunuzu uygulamada takip ederek hedeflerinize ulaşmanız için basit görevler verir.
Strava- Olimpiyatlarda Altın Madalya kazanmanın hayalini mi kuruyorsunuz? Arkadaşlarınızla yarışarak ve kendi rekorlarınızı kırmaya çalışarak Strava’nın puan cetvellerinde üst sıralara yükselin. Strava, koşularınızı ve bisiklet turlarınızı GPS aracılığıyla takip eder, gerçek zamanlı istatistiklerinizi görüntülemenizi ve ilerleme durumunuzu sosyal medyada paylaşabilmenizi sağlar.
Sweat with Kayla- Bu yaz spor salonuna gitmeden biraz ter atmak mı istiyorsunuz? O zaman dünyaca ünlü kişisel antrenör Kayla Itsines’in geliştirdiği Sweat with Kayla uygulamasıyla minimum ekipmanla, hatta ekipmansız 28 dakikalık hızlı antrenmanlarla idealinizdeki bikini vücuduna ulaşın.
Freeletics – Her yerde yapabileceğiniz vücut ağırlığı egzersizlerine odaklanın.

Mac’leri Bekleyen Tehlikeye Aman Dikkat!
EasyDoc Converter kendini dosya dönüştürme yeteneğine sahip bir program olarak tanıtıyor ancak ne dosya dönüştürüyor ne de başka bir gerçek bir işlev görüyor.
Mac’leri Bekleyen Tehlikeye Aman Dikkat!
EasyDoc Converter kendini dosya dönüştürme yeteneğine sahip bir program olarak tanıtıyor ancak ne dosya dönüştürüyor ne de başka bir gerçek bir işlev görüyor. Sadece bir komut dizisinden ibaret olan program, Backdoor. MAC. Eleanor (Arka kapı) adıyla da bilinen bir zararlı yazılım sistemi içeriyor. Bu arka kapı, hackerların Mac zararlı yazılımı işletim sistemine, web kamerasına, shell execution ve dosya gezginine tam erişim sağlamasına izin veriyor. Siber suçlular, bu zararlı uygulamayı yaratmak için Platypus aracını kullandılar.
Zararlı uyugulama yürütülüdğünde, ‘sürükle ve bırak’ biçimindeki tipik bir dosya dönüştürücünü andıran bir ekran görüntüleniyor, ama bu ekran herhangi bir işlevsellik içermiyor. Zararlı yazılım, bilgisayar açıldığında bir Tor Gizli Servisi, bir Web Servisi (PHP) ve bir PasteBin Ajanı olmak üzere bir dizi kötü amaçlı bileşi bilgisayara yüklüyor.
Mac zararlı yazılımı sistemin bir parçası veya sisteme bağlı olan web kameralarının kontrolünü de ele geçiriyor. Bu da video ve görüntüleri almasına ve sistemin galeri uygulamasındaki imgeleri görüntülemesine olanak tanıyor. Ajan bileşeni siber suçlunun shell script yürütmesine ve bilgisayardaki video ve resimler dahil dosyaları ele geçirmesine yardımcı oluyor. Siber suçlular, zararlı yazılımın bulaştığı makineleri, her bir sistem için özel bir TOR (anonim ağ) adresi kullanarak kontrol ediyor. Ardından, PasteBin ajanını kullanarak bu sisteme özel adresler pastebin.com web sitesinde saklanıyor. Pastebin.com, verilerin online paylaşımı için metin depolamasına izin veren bir web sitesi.
Mac’i zararlı yazılımlardan nasıl koruyacaksınız?
Sadece Apple mağazasından veya diğer güvenilir mağazalardan gelen uygulamaları yükleyin.
Uygulamayı kimin yayınladığını kontrol edin.
Baştan yasaklı (default-deny) teknolojisi, otomatik sandbox filtreleme ve gerçek zamanlı antivirüs taraması kullanan etkili bir antivirüs program yükleyin.
Uygulaları indirirken sağduyulu olun
Mac OS ve antivirüs çözümlerinizi hep güncel tutun.

 

GİRİŞİM SERVİS (0212) 227 87 87 – Teknik Servis, Telefon, Tablet, Notebook ve Bilgisayar Onarımı, 30 Dakikada Ekran Tamiri, 10 Dakikada Pil Değişimi, Tamiri, İstanbul, Apple Servis İstanbul, iphone Servis İstanbul, ipad Servis İstanbul, Apple Servisi İstanbul, iphone Servisi İstanbul, ipad Servisi İstanbul, Apple Teknik Servis İstanbul, İphone Teknik Servis İstanbul, İpad Teknik Servis İstanbul, Apple Teknik Servisi İstanbul, İphone Teknik Servisi İstanbul, İpad Teknik Servisi İstanbul, Apple Servis Beşiktaş, iphone Servis Beşiktaş, ipad Servis Beşiktaş, Apple Servisi Beşiktaş, iphone Servisi Beşiktaş, ipad Servisi Beşiktaş, Apple Servis, Apple Servisi, Apple Servisler, Apple Servis İstanbul Avrupa, İphone Servis İstanbul Avrupa, İpad Servis İstanbul Avrupa, Apple, İphone, İpad, Servis, Servisler, Servisi, İstanbul, Beşiktaş, Avrupa Yakası, iPhone 6 Plus Ekran Değişimi, iPhone 6 Ekran Değişimi, iPhone 5S Ekran Değişimi, iPhone 5C Ekran Değişimi, iPhone 5 Ekran Değişimi, iPhone 4 Ekran Değişimi

Link to this post

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir