Apple ve SAP Güçlerini Birleştiriyor

Apple ve SAP Güçlerini Birleştiriyor

Apple ve SAP Güçlerini Birleştiriyor

Apple, iş dünyasında çok önemli bir yeri olan SAP ile ortaklığa gidiyor. Bu ortaklıkla iki şirket iPhone ve iPad için kurumsal uygulamalara yer verecek.

Apple ve SAP, dün itibariyle ortaklıklarını resmiyete döktüler. Mobil dünyada çalışma alanında devrim yapmak üzere yapıldığı söylenen bu ortaklıkta en temel amaç iPhone ve iPad cihazlarına özgü uygulamaları SAP HANA Bulut Sistemi’yle birleştirmek.

İş dünyası için önemli atılım
Bu ortaklık, en çok teknolojiyi iş amaçlı kullanan kişilere yönelik çalışacak. Ortaklık altında, Apple ve SAP yeni bir yazılım geliştirme kiti ve öğrenme akademisi oluşturacaklar.

Bu sayede geliştiricilerin, iş odaklı müşteriler için biçilmiş kaftan diye tabir edebileceğimiz özel uygulamalar oluşturulacak.

16-05/06/apple-sap.jpg

Apple CEO’su Tim Cook, konuyla ilgili “Bu ortaklık SAP’ın iş yazılımlarındaki derin uzmanlığı ile birlikte inovasyon ve güvenlik tarafında iPhone ve iPad’in kurumsal kullanımı adına dönüşüm yaratacak.” sözlerine yer verdi.

Kurumsal satışların Apple için çok önemli olduğunu belirten Cook, kurumsal teknoloji satışlarının 12 aylık periyotta 25 milyar doları bulduğunu belirtti.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir