Apple’ın, Merkezine Çağırdığı Emirhan Erdoğan İlk Türk Öğrenci Oldu

Apple’ın, Merkezine Çağırdığı Emirhan Erdoğan İlk Türk Öğrenci Oldu

Apple’ın, Merkezine Çağırdığı Emirhan Erdoğan İlk Türk Öğrenci Oldu
20 Haziran 2016 Pazartesi 11:37
Apple’ın her yıl gerçekleştirdiği etkinliğine, bu yıl 4000 kişi arasından seçilen Emirhan Erdoğan da çağrıldı. Erdoğan, bu etkinliğe davet edilen ilk Türk öğrenci oldu.

Apple’ın, Merkezine Çağırdığı Emirhan Erdoğan İlk Türk Öğrenci Oldu
Dünyanın en değerli şirketi Apple’ın Haziran ayı ortalarında San Francisco’da gerçekleştirdiği geliştirici etkinliği WWDC’ye bu yıl ilk kez bir Türk öğrenci olan Emirhan Erdoğan da davet edildi. Emirhan Erdoğan etkinliğe 4000 kişi arasından seçildi.

HESAP MAKİNESİ UYGULAMASI GELİŞTİRDİ

Emirhan Erdoğan henüz 20 yaşında ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde yazılım mühendisliği öğrencisi. Lise öğrencisi olduğu günden bu yana yazılım ve kod yazma merakının üzerine gidiyor. Özellikle Apple’ın iOS platformu için uygulama geliştiren Erdoğan, lise yıllarında ilk iOS uygulaması Calc Fun ismli bir hesap makinesi uygulaması geliştirdi.
“İNSANLARIN YGS VE LYS KONULARINI KONUŞABİLECEKLERİ BİR PLATFORM HEDEFLEDİM”

Sonrasını gelin Erdoğan’dan dinleyelim: “Lise son sınıfa geldiğimde ise o güne kadar olan en büyük projeme başlamıştım. İnsanların birbirlerine YGS ve LYS zamanlarında soru sorup, cevaplayabilecekleri bir platform oluşturmak hedefi ile yola çıktığım uygulamada, YGS’yi bir kenara koymuştum ve bütün enerjimi buraya odaklamıştım. Çok uzun uğraşlar sonrasında yanıma 3 arkadaşım daha katılmıştı fakat bizlerin koordineli çalışamamasından kaynaklanan bazı problemler sebebi ile yarım kaldı.”

MEZUN OLDUĞU LİSEDE iOS UGULAMA GELİŞTİRME KULÜBÜ AÇTI

Mezun olduğu lisede iOS ile uygulama geliştirme kulübü açtığını ve şimdiden üç öğrencisinin olduğunu belirten Erdoğan, ING (Bank) Group’un Hollanda’da düzenlemiş olduğu Innovation Bootcamp yarışmasında, ING Türkiye adına 2 proje ile katıldı.

1800 PROJENİN İÇİNDE FİNALİST OLDU

1800’ü aşkın projenin katılımı ile gerçekleşitirilen yarışmada Virtual Market Place isimle projeleri ilk 30, Capture&Buy projeleri ise ilk 8 arasına girerek finalist oldu.

EN BÜYÜK HAYALİ APPLE’DA ÇALIŞMAK

Daha sonra Apple’ın her yıl düzenlediği Dünya’nın en büyük geliştirici konferansı olarak bilinen WWDC’ye yaptığı başvuru ile 4000 kişi arasından seçilen 350 öğrenciden biri olan Erdoğan, en büyük hedefinin ise Apple’da bir gün işbaşı yapmak olduğunu söylüyor.

“OYUN OYNAMAK İYİDİR, ONU YAPMAK İSE MÜKEMMEL”

Erdoğan’ın bu yola çıkacak genç arkadaşlarına da tavsiyeleri var: “İnsanların, mutlu oldukları işlerde yer almaları gerekiyor. Bunu başarabilmek için farklı arkadaşlıklar, okullar, çevreler, eğitim programları ve dahası gerekiyor. Ben başarımı, mutluluğum ile ölçüyorum. Eğer içerisinde bulunduğum dünya yarın için beni heyecanlandırmıyorsa, her ne ise onu hemen bırakırım. Yazılım, öğrenmesi ve uygulaması en kolay araç sanıyorum. Oyun oynamak iyidir, onu yapmak ise mükemmel!”

 

Apple Servisi, Apple Servisi Şişli, Apple Servisi Kadıköy, Apple Servisi Mecidiyeköy, Apple Servisi Beşiktaş, Apple Servisi Telefon, Apple Servisi Gebze, Apple Servisi Ataşehir, Apple Servisi Nerede, Apple Servis, Apple Servis Sorgulama, Apple Yetkili Servis, Apple Servis Randevu, Apple Servis İletişim, Apple Servis Kadıköy, Apple Türkiye, Apple Servis Randevu Akasya, Apple Servis Mecidiyeköy

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir